Ciekawostki o krzyżówkach

../../images/book5.jpg

Ciekawostki o krzyżówkach

Will Shortz – słynny twórca krzyżówek

W gronie słynnych twórców krzyżówek znajduje się Will Shortz, odpowiedzialny za redagowanie krzyżówek w New York Timesie. Od niemal trzech dekad zagadki Shortza są uważane za wzorzec doskonałości. Jego zagadki są naprawdę trudne i przyprawiają rzesze Amerykanów o ból głowy. Jednak to nie tylko samo tworzenie łamigłówek czyni Shortza wyjątkowym. To przede wszystkim proces redagowania łamigłówek, który uczynił go jednym z najbardziej szanowanych i uznawanych twórców krzyżówek na całym świecie.

Wynagrodzenie dla twórcy

Stworzenie krzyżówki wiąże się z kosztami, które różnią się w zależności od wydawcy. New York Times, ceniona gazeta w Stanach Zjednoczonych, jest jednym z nielicznych wydawców, którzy hojnie wynagradzają konstruktorów krzyżówek. Za codzienną krzyżówkę twórcy mogą otrzymać nawet 200 dolarów, natomiast ci, którzy zajmują się krzyżówką niedzielną, dostają skromne 300 dolarów. Na krzyżówkach wydawcy robią naprawdę niezły biznes. Według Willa Shortza, znanego mistrza łamigłówek, liczba subskrybentów online sięga 50 000, co przekłada się na około 2 miliony dolarów przychodów rocznie.

Margaret Petherbridge Farrar

W 1942 roku New York Times opublikował swoją pierwszą krzyżówkę, której celem było dostarczenie czytelnikom oddechu od brutalnej rzeczywistości II wojny światowej. Margaret Petherbridge Farrar, redaktorka krzyżówek w gazecie New York World, ostatecznie awansowała na stanowisko redaktora naczelnego krzyżówek w New York Timesie. Była kluczową postacią w historii tych łamigłówek i ustanawianiu standardów dla branży krzyżówkowej, uparcie dążąc do tego, aby krzyżówki osiągały określony poziom jakości. Farrar naciskała także na dostosowanie krzyżówek do różnych grup wiekowych, tak, żeby każdy mógł skorzystać z rozrywki w tej formie. Jej wpływ przyczynił się do kształtowania krzyżówek jako formy rozrywki o określonych normach i estetyce.

Pomoce krzyżówkowe w internecie

W internecie znajdziemy sporo materiałów o krzyżówkach. Można znaleźć darmowe krzyżówki do rozwiązania, ale także podpowiedzi do krzyżówek . W ten sposób rozwiązywanie krzyżówek jest przyjemne i nie kończy się frustracją.

Latest Posts